تبلیغات شما اینجا پکیج تصفیه فاضلاب
بستن تبلیغات [X]
با اصطلاحات تلویزیون شهری آشنا شوید

تلویزیون شهری واژه ای است که به نمایشگرهای غول پیکری اطلاق می شود که قابلیت پخش انواع فرمتهای تصویری را داشته باشد این گونه نمایشگرها با پا گذاشتن به عرصه تبلیغات تحول عظیمی در پیشبرد تبلیغات شهری به وجود آورده اند که نا دیده گرفتن اثر آنها در بحث تبلیغات نوین، امری غیرقابل انکار است. آریا الکترونیک با تجربه ای چندین ساله در زمینه واردات، نصب و راه اندازی این گونه نمایشگرها قصد دارد تا اصطلاحات و اطلاعات اولیه ای در خدمت بازدید کننده گرامی قرار دهد.

اصولاً تلویزیون های شهری بر اساس محل استفاده آنها به دو دسته تقسیم می شود:

1- Indoor (محیط بسته یا داخل سالن )

2- Outdoor (محیط باز)

تلویزیون های شهری بر اساس نوع سیستم پخش (جاروب صفحه نمایش) به دو دسته اسکن و استاتیک تقسیم می شود :

1-اسکن: اسکن نسبت به نوع استاتیک دارای نور کمتری می باشد چرا که در هر لحظه هر یک از سطرهای تلویزیون روشن خواهد بود و قسمتی از تصویر را خواهد ساخت و با انجام این کار با سرعت بالا و استفاده از خطای چشم ما شاهد تصویری یکدست خواهیم بود. از این نوع سیستم عموماً برای محیط های بسته استفاده می شود چرا که به دلیل عدم تابش نور خورشید نیاز به نور کمتری برای دیده شدن تصویرخواهد بود. قابل ذکر است به دلیل استفاده از سیستم اسکن یا رفرش تصویر، نیاز به سخت افزار کمتری خواهد بود که این امر باعث کاهش قیمت فاحشی نسبت به نوع استاتیک می باشد.

2-استاتیک: در سیستم استاتیک ما شاهد شدت نور بسیار بالایی خواهیم بود که قابلیت دیده شدن در مقابل نور مستقیم آفتاب را دارد چرا که در این روش led (اجزاء سازنده هر پیکسل تلویزیون ) به صورت کاملاً مجزا درایو می شود یعنی به ازای هر led ما شاهد یک خط دیتا برای روشن کردن آن خواهیم بود که بدیعی است led به صورت کاملاً پر نور روشن خواهد شد و این امر باعث شدت نوری بالا در این نوع خواهد بود و بدین استفاده از سخت افزار حجیم قیمت این مدل نیز بسیار بالاتر از نوع اسکن خواهد بود و از این نوع سیستم نیز عموماً برای محیط باز و جایی که تابش نور خورشید مستقیم خواهد بود استفاده میشود.

تشریح تلویزیون شهری و اجزاء آن

کوچکترین بخش یا جزء تشکیل دهنده تلویزیون led است و led یک دیود است که از دو نیمه های نوع Nو P تشکیل شده است که با اعمال ولتاژ از آن نور نامرئی ساطح می شود که با ترکیب ناخالصی های مختلف، نور آن را به رتگهای مختلف مرئی نموده و با گذاشتن لنز پلاستیکی روی آن به این نور شدت می بخشند. همانطور که می دانید از ترکیب سه رنگ اصلی قرمز، آبی، سبز می توان تمامی رنگ ها را به وجود آورد. پس با کنار هم گذاشتن سه LED (نوع RGB) یا چهار LED(نوع 2R1G1B) تشکیل یک پیکسل کوچکترین جزء تصویر را می دهند. که این پیکسل قادر خواهد بود با دریافت فرمانهای مختلف تمامی رنگ ها را برای ما ایجاد کنند.

با کنار گذاشتن تعدادی از پیکسل ها کنار هم با فاصله ای معین که به این فاصله اصطلاحاً (دات پیچ) گفته می شود تشکیل یک ماژول (MODUL) می دهند. پس می توان فهمید که بدینگونه ماژولهای با دات پیچ های مختلفی وجود دارد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم. اصطلاح دات پیچ را به اختصار با حرف P و یک عدد نشان می دهند که این عدد نشانگر فاصله مرکز تا مرکز پیکسل ها برحسب میلیمتر می باشد مانند P10, P16, P20

حالا با قرار دادن ماژولها در کنار یکدیگر در یک قاب ضدآب تشکیل یک کابین را می دهند. کابین ها نیز ابعاد مختلفی دارند این کار برای راحتی در حمل و نقل و ساخت و تعمیر تلویزیون می باشد چرا که ساخت یک تلویزیون با ابعاد بزرگ کار بسیار دشوار خواهد بود که در انتها با کنار هم قرار دادن کابین ها به تعداد مورد نیاز تشکیل یک نمایشگر غول پیکر را خواهد داد.

اصطلاحات تلویزیون شهری

برای خرید تلویزیون شهری نیازمند آگاهی از اطلاعات فنی این کالا هستید و هرچه اطلاعات فنی در شما در این زمینه بیشتر باشد انتخاب شما نیز موفق تر خواهد بود. منظور از انتخاب موفق انتخابی است که با پرداخت هزینه ای نه چندان زیاد و مقرون به صرفه شما بتوانید صاحب یک تلویزیون شهری شوید. ولی قیمت تلویزیون شهری تنها رکن انتخاب مناسب نیست و شرایط دیگر هم برای اینکه این انتخاب به انتخابی آگاهانه و حرفه ای تبدیل شود وجود دارد. و آن دانستن و مطالعه راجع به تلویزیون شهری مناسب است.

تلویزیون شهری مناسب با شرایط شما با بازدهی فوق العاده و اثر بخش عمل کردن روند توسعه کار شما را در هر زمینه و صنفی که فعالیت میکنید بالا میبرد و بالا رفتن روند توسعه نیز پیشرفت کاری شما را به همراه دارد. حال موضوع چگونگی رقم زدن یک خرید مناسب است.چگونگی پیشرفت روند خرید با نصب تلویزیون شهری و همچنین نپرداختن هزینه های گزاف و زیاد.

مسلما اولین قدم برای خرید جستحو برای یافتن تولید کنندگان معتبر است. وقتی برای دریافت اطلاعات در موتور های جستجو سرچ میکنید مطالبی در اختیارتان قرار داده می شود که برخی از آن ها خوب و حرفه ای است و گاهی هم جنبه تبلیغاتی دارد.

این اصطلاحات جزیی از اصطلاحات تلویزیون شهری است و فهم و درک آنها شناخت تلویزیون شهری را به دنبال دارد. اگر معانی این اصطلاحات تلویزیون شهری را ندانیم حتی خواندن درباره آن هم برای مان دشوار می شود چه برسد به خرید و نصب و....

حال ما در این مقاله میکوشیم آگاهی شما را در فهم اصطلاحات تلویزیون شهری هرچند مقدماتی تر و ساده تر از پیش بالا ببریم تا با گستردگی دایره لغت ذهن شما اطلاعات گسترده ای را نیز راجع به پیچ و خم های تلویزیون شهری بسازیم.

واژگان پرکاربرد و اصلی تلویزیون شهری

یک سری واژگان تلویزیون شهری هستند که به خاطره ماهیت پر کاربرد بودنشان واژگان اصلی خطاب میشوند.این واژگان به حدی پر اهمیت هستند که برای یک صحبت مقدماتی و معمولی راجع به تلویزیون شهری دانستن این واژگان الزامی است.حال این اصطلاحات تلویزیون شهری را نام برده و معانی آنها را به طوری قابل فهم برای عموم ذکر خواهیم کرد.

1-داخل سالن indoor: به نوعی تلویزیون شهری میگویند که برای فضاهای داخل و سرپوشیده استفاده میشود.وقتی درخواست خرید تلویزیون شهری میکنید اولین سوالی که با آن مواجه میشوید سوال راجع به out یا indoor بودن نمایشگر است.این نوع تلویزیون های شهری- یعنی داخل سالن - در مکان های سر پوشیده استفاده میشود.

2-بیرون سالن outdoor: به نوع دیگری تلویزیون شهری خطاب میشود که قابل نصب در فضاهای باز و در سطح شهر است.این گونه تلویزیون ها از ماژول های مستحکمی تشکیل شده اند که در مقابل گرد و غبار هیچ آسیبی ندیده و همینطور ضد آب و ضد ضربه و دارای شدت نور بالا نیز هستند.اغلب در مراکز شهر مانند میادین یا پارک ها روئیت میشود.

3-دات پیچ: دات پیچ یکی از اصطلاحات تلویزیون شهری است که میتوان گفت در هر نوع آن (بیرون سالن-داخل سالن-تابلو روان-فولکالر) یا هرکدام دیگر اهمیت دارد. دات پیچ به فاصله بین دو پیکسل میگویند که کیفیت تصویر تلویزیون از فواصل مختلف را مشخص میکند. معمولا با حرف P نمایش داده می شود و هرچه پایین تر باشد کیفیت صفحه نمایش در فواصل کمتر ، بهتر است.

واژگان فنی تلویزیون شهری

برخی اصطلاحات و واژگان دیگر هم هستند که به بعد فنی تلویزیون شهری مربوط می شوند حال آنکه دانستن آنها به شما کمک خواهد کرد.

1-ال ای دی: به معنای دیوود ساطع کننده نور میباشد که در رنگ های مختلف تولید می شود.

2-اس ام دی: تولید نور هستند که با استفاده از تکنولوژی بروز شده اند و همسطح بورد ماژول هستند.

3-پیکسل: به مجموعه- سه تایی یا تکی - کنار هم قرار داده شده ال ای دی و یا اس ام دی ها یک پیکسل می گویند.

4-ماژول: به قطعه مهمی از تلویزیون شهری میگویند که مجموع پیکسل ها و بورد و ای سی را در بر دارد و یک نمایشگر را می سازد.

5-کابینت یا فرم: به قابی که چند ماژول را کنار هم نگه میدارد و اغلب فلزی است و در سایز های مختلف تولید می شود.

واژگان تخصصی تلویزیون شهری

1-برد کنترل: یک برد الکتریکی است که وظیفه پردازندگی یک سیستم را دارد.و در انواع مختلف مانند آفلاین-آنلاین ارائه می شود.ودرون هر کابینت نصب خواهد شد.

2-منبع تغذیه: منبع تغذیه به بیانی ساده تهیه کننده برق همه ی این سیستم است و جریان الکتریسیته را به ماژول ها می رساند.


ن : مجتبی
ت : يکشنبه 27 خرداد 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)